Havalimanlarında Jet Yakıt Tankları Signalix ile izleniyor;

Havalimanlarında bulunan jet yakıt tanklarının seviye, sıcaklık ve kalibrasyon tablosuna göre hacim bilgisini Signalix telemetri modülleri alandaki operatörlerin izledigi hassasiyette ve anında merkeze taşıyor. Gün sonu SMS ve e-mail raporu gönderiyor. Hi, Lo alarm uyarılarını veriyor.

Madeni Yağ Tanklarında Seviye izleme için Signalix;

Madeni yağ tüketimi yoğun otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların tesislerinde bulunan tankların seviyesi Signalix Tank İzleme sistemi ile anında izleniyor. Kritik degerler uyarıları SMS'le gönderiliyor, günlük raporlar veriliyor ve veriler, tedarik zinciri ve dağıtım optimizasyonu için merkezi sisteme besleniyor.

TCK Tavşancıl Tesislerinde, Bitüm Tankları KaTMİS ile izleniyor;

Asfaltlama sezonunda çok yüksek sirkülasyonun olduğu tesiste stok yönetimi otomatik olarak yapılıyor ve uzaktan izleniyor. Tüm lojistik hareketler kaydediliyor. Tesise giren ve çıkan ürünler, tank stok değişimleri grafiksel olarak gözleniyor. MT-101 Modüllerimiz ile Tankların seviyeleri hassas olarak ölçülüyor ve ağırlık hesaplamaları sıcaklık kompanzasyonlu yapılıyor. Seviye ve sıcaklık bilgileri sürekli okunarak gönderiliyor ve ana sunucuya kaydediliyor. Mevcut stoklar, farklı ürünler bazında anında raporlanıyor. Geçmiş tarihlerdeki hareketler arşivleniyor ve istendiğinde izleniyor.

Petrol Ofisi LNG Tanklarını Uzaktan izliyor;

Çok uzun mesafelere sevkedilen LNG saha stokları ve tüketimleri kayıt altında. Müşterilerdeki miktarlar ve tüketim trendleri 7/24 ulaşılabilir. Panik sevkiyatlar, yanlış bildirimle dolu tanka sevkiyatlar engelleniyor.

Dik Silindirik Tankların seviyeleri fark basınç transmitterinden ölçülüyor, kg miktar hesaplanıyor. Tank çıkış basıncı sürekli ölçülüyor. Basıncın alt ve üst limitleri aşması durumunda ışıklı ikaz sistemi tetikleniyor. Bu pilot çalışmayı Ekol Mühendislik tecrübesi ve saha uygulaması ile gerçekleştiriyoruz.

Katodik Koruma Redresörleri ve Referans Ölçüm Noktaları sürekli gözetim altında;

Su ve Petrol ürünleri taşıyan çelik boru hatlarında en etkili korozyon önleme yöntemi olan Katodik koruma sistemleri sürekli gözetim altında. Arazide dolaşarak sistemleri denetlemeye gerek kalmıyor, arızalanan sistemi bilerek hareket etmek mümkün. Redresör Gruplarının ürettiği Akım ve Referans Voltajı, duruş ve kapak açılma sinyalleri MT-301 Modülümüz ile başarılı bir şekilde takip ediliyor. Referans ölçüm noktalarında gerçekleşen voltaj, ve kapak açılma sinyali, Bataryalı MT-703 Modülümüz ile takip ediliyor. Set edilen değerler aşıldığında SMS ile ilgililere bilgilendirme yapılıyor. Set değerleri uzaktan değiştirilebiliyor. Bu çalışmayı Korenma firmasının bilgi ve tecrübesi ile gerçekleştiriyoruz.

Banka ve Otellerin Merkezi Bilgi işlem odası teknik personelin SMS ile 24 saat gözetiminde;

Sistem odası otomatik olarak klimatize edilmiş olmasına rağmen sistem sorumlularının, sıcaklık ve nem ile ilgili kritik durumlarda uyarılmaları önemli. MT-101 veya MT-301 modülü ile; bina otomasyon sisteminden, kapı sensörlerine kadar geniş yelpazede sinyal girişleri yapılarak, her bir sinyal için ayarlanan 32 farklı alarm durumlarına göre farklı kişilere farklı SMS’ler gönderilmesi ve SMS ile kişiler tarafından sorgulama yapılabilmesi sağlanıyor.

Sistemin tüm ayar ve konfigürasyon işlemleri hala kuruluşun kendi personeli tarafından yapılıyor.

Finans Sektöründeki bir firma bilgi işlem odalarının Sıcaklığını takip ediyor;

Klimatize bilgi işlem odalarındaki hava sıcaklık ve nemi, su baskın durumu, UPS lerin devrede olup olmadıkları MT-301 modülümüz ile takip ediliyor. Sıcaklığın belirlenen seviyeyi geçmesi durumunda ilgili kişilere SMS ile sıcaklık verisi gönderiliyor. Soğutma sistemi sıcaklığı düşürdüğünde yine bilgilendirme SMS’i gönderiliyor.

Tütün Üretim ve Dağıtım Firması UPS lerini izliyor;

Bölge Müdürlüklerinde bulunan Kesintisiz Güç Kaynaklarını (UPS), MT-301 modüllerimiz ile takip ediyor. Elektrik kesintileri, ortam sıcaklığı ve UPS in devreye girdiği sürekli takip ediliyor. Olağandışı durumlarda ilgililere SMS ile bilgilendirme yapılıyor.

Su Dağıtım Şebekesi İşletmesinde, GPRS Telemetri başarı ile kullanılıyor;

Farklı lokasyonlarda bulunan Su Sarnıçlarında seviyeler MT-301 modüllerimiz ile takip ediliyor ve otomatik sorgulaması Pompa istasyonundaki MT-101 modüllerimiz ile yapılıyor. Modüller kendi aralarında GPRS ile haberleşerek seviyeye göre pompaları çalıştırıp durduruyorlar. Gerçek zamanlı sistemin izlenmesinin yanında, kritik durumlarda yetkili personel SMS ile anında bilgilendiriliyor.

 

ABAV Kurylys Alemi - Kazakistan

Konya Büyükşehir Belediyesi

AES-3C – Bulgaristan

Küre-Tek

Ahmet Nihat Özsan İnşaat A.Ş.

Logo Yazılım

Ataş Rafinerisi

Makine Mühendisleri Odası MMO

Bechtel & Enka Joint Venture- Rusya - Kazakistan - Hollanda

Senimdi Kurylys BETS BV BEH VoF

Bodrum Mutfak

Marlit Mardin Boru A.Ş.

Bodrum Ticaret Odası

MTG Mühendislik

Botaş International Ltd.-BIL

Özdoku Tekstil

Citibank A.Ş.

 

Phillip Morris SA A.Ş.

Çatıder

Price Waterhouse Coopers

Daf-Tırsan

Promis Proses Kontrol

DEREN Kimya laboratuvarı

S&Q Mart

Dünya Gıda San. Tic. A.Ş.

Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.

Entem

Türk Telekom A.Ş.

Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.

Yapı Merkezi Grubu :Yapıray, Freysaş

Gaziantep Ticaret Borsası

Zorlu Enerji

 General Electric-Marmara Technology Center

Zorlu O&M

 Kalite Sistem Laboratuvarı A.Ş.

 ICCE İstanbul Validasyon ve Eğitim Tic. Ltd

The European Commission

Mutfak Sanatları Akademisi

 

   
© ALLROUNDER